Extreme Networks przejął udziały w Aerochive
28 czerwca 2019
Zdobądź certyfikat Extreme Networks dzięki Compendium
6 września 2019
Pokaż wszystkie

Wsparcie routingu w data center dzięki technologii OptiScale od Extreme Networks

Wszystkie elementy składowe nowoczesnego data center wpływają na jego finalną wydajność. Bardzo często użytkownicy skupiają swoją uwagę na prędkości lub liczbie portów danego przełącznika, podczas gdy istnieje co najmniej kilka innych, równie istotnych cech. Należy do nich routing, który ma kluczowe znaczenie zwłaszcza na brzegu sieci przy strukturze typu Spine and Leaf.

Poniższy wykres przedstawia historyczny i prognozowany wzrost liczby tras internetowych IPv4 oraz IPv6. Jak wynika z danych Potaroo.net, w 2020 roku będzie ich milion, a 10 lat później wymuszą one konieczność stosowania baz FIB o większej pojemności.

Extreme Networks wyszedł naprzeciw wyzwaniom nowoczesnych data center i jesienią 2017 roku zakończył akwizycję LAN-owej części firmy Brocade. Do portfolio weszły wtedy produkty SLX, VDX, MLX oraz CER. Obecnie producent poświęca dużo uwagi na rozwój serii SLX ze względu na wysokie parametry urządzeń, a tym samym możliwość zastosowania w wielu scenariuszach – od niewielkich serwerowni po duże data center.

Dla produktów SLX Extreme Networks rozwinął technologię OptiScale wspierającą routing w centrach danych. Jej podstawowym założeniem było zapewnienie ochrony dla przyszłych inwestycji.

Obecnie modele SLX 9540 i 9850 z technologią OptiScale wspierają do 1,5 miliona tras routingu, zapewniając rezerwę na kolejne 5-7 lat. Dzięki mechanizmom optymalizacji możliwości sprzętu i oprogramowania, OptiScale dba o odpowiednią pojemność bazy FIB do obsługi wzrostu data center i reagowania na zmieniające się potrzeby technologiczne lub biznesowe.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o tej technologii, napisz do Pawła Jachimczyka, Product Managera Extreme Networks w Veracomp: pawel.jachimczyk@veracomp.pl