Wraz z xBEST jesteśmy na konferencji KIKE 2019
28 czerwca 2019
Wsparcie routingu w data center dzięki technologii OptiScale od Extreme Networks
21 sierpnia 2019
Pokaż wszystkie

Extreme Networks przejął udziały w Aerochive

26 czerwca 2019r świat obiegła informacja o akwizycji firmy Aerochive (NYSE: HIVE) przez Extreme Networks (Nasdaq: EXTR). Gigant z San Jose zakupił komplet akcji za kwotę ponad 270mln$. Jest to czwarta akwizycja dokonana przez Extreme w ostatnich 4 latach.

Przejęcie Aerochive poszerzy portfolio produktowe i technologiczne Extreme o elementy cloud’owe, zarządzanie end-to-end z chmury oraz zwiększy portfolio produktów brzegowych. Celem akwizycji jest także umocnienie pozycji na rynku rozwiązań WLAN w momencie boom’u na technologię WiFi 6 generacji.

Aerochive skupiał swoją uwagę nad rozwiązaniami cloud oraz pracami nad sztuczną inteligencją i wdrażaniem uczenia maszynowego w swoich produktach

Aerochive był jednym z pierwszych producentów na świecie, którzy zaoferowali zarządzanie siecią bezprzewodową bez konieczność użycia kontrolera WiFi i wpradzili zarządzanie z chmury, w tym elementy systemu NAC. Obecnie jest to drugi na rynku dostawca usług Claud Managed WLAN Services1. Zdumiewająca liczba ponad 30.000 klientów na całym świecie pozwoliła zaistnieć Aerochive na takich rynkach wertykalnych jak: edukacja (szkolnictwo wyższe), służba zdrowia, sektor publiczny oraz sklepy wielkopowierzchniowe. Akwizycja z pewnością wniesie do Extreme automatyzację oraz nowe zdolności AI w ramach obecnych i planowanych grup produktowych.

Proponozuje się, że model subskrybcyjny nowych usług przyniesie Extreme ponad 30% wzrost obrotów do 2022 roku.

Jeśli na co dzień spotykasz się z podobnymi zagadnieniami, zapytaj o szczegóły Pawła Jachimczyka, Product Managera Extreme Networks w Veracomp: pawel.jachimczyk@veracomp.pl